V druhém tematickém pořadu, nazvaném Bláznivé písničky a uvedeném v předpremiéře v srpnu 1998, rozšiřují řady Fidle Pavel Hrdina, Tomáš Kozel a Karel Jakubů. První z nich s Fidle ještě několikrát vystoupil (např. o Vánocích 1999), druhý se po osmi letech vrátil. Ze spolupráce s třetím z nich, začínajícím profesionálním zpěvákem (v Musice bohemice Jaroslava Krčka) vznikl z potřeby hrát rovněž klasickou hudbu další soubor, jehož jádro vytvořili členové Fidle a jehož vedení se Karel ujal - Komorní symfonický orchestr Krkonošského metra (KSOKrM).

 

"Fidle, sdružení pro hudbu", naplňuje program svého programového prohlášení účastí na nejrůznějších projektech, v tomto roce např. vystoupením na Lékařském sympóziu v Sedmihorkách, na vernisáži fotografií Pavla Charouska, v "Podvečeru s lidovou písní" na Arkádovém nádvoří jičínského zámku, účastí na koncertu k 45. výročí založení souboru Český ráj, slavnostním podvečeru festivalu JMP aj.

Vánoční program (letos společně s Foerstrem) a vystoupení v dalších letech obohatila Monika Devátá širokým rejstříkem zobcových a příčných fléten.

jkč